SCCM Raporları

Configuration Manager yapılmak istenilen görevlerin çoğunu kapsayan birçok dahili rapor sunmaktadır.

Aşağıdaki raporlar Configuration Manager ile birlikte sunulur ve çeşitli kategorilerde görülür. Bu raporların kategorilere göre listesi aşağıdaki gibidir.

Administrative Security

Aşağıdaki altı rapor Administrative Security kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
Administration activity logYönetici hesapları, güvenlik rolleri, güvenlik kapsamları ve collectionlar için yapılan yönetimsel değişikliklerin kayıtlarını tutar.
Administrative users security assignmentsYönetici hesapları, ilişkili güvenlik rolleri ve her kullanıcı için her güvenlik rolüyle ilişkili güvenlik kapsamlarını görüntüler.
Objects secured by a single security scopeYönetici hesaplarının yalnızca belirtilen güvenlik kapsamına atanan nesneleri görüntüler. Bu rapor, bir yöneticinin birden fazla güvenlik kapsamıyla ilişkilendirildiği nesneleri göstermez.
Security for a specific or multiple Configuration Manager objectsGüvenli nesneler, nesnelerle ilişkili güvenlik kapsamları ve hangi yönetim kullanıcılarının nesneler üzeridne hangi haklara sahip olduğu gösterir.
Security roles summaryGüvenlik rollerini ve her rolle ilişkilendirilmiş Configuration Manager yöneticilerini görüntüler.
Security scopes summaryGüvenlik kapsamlarono ve Configuration Manager yönetim kullanıcılarını ve her kapsamla ilişkilendirilmiş güvenlik gruplarını görüntüler.

Alerts

Aşağıdaki iki rapor Alerts kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
Alert scorecardBelirtilen başlangıç ve bitiş tarihi arasında oluşturulan ve ertelenen tüm uyarıların bir özetini görüntüler.
Alerts Generated Most OftenBelirtilen özellik alanı için belirtilen bir tarihten bugüne kadar belirtilen uyarıların bir özetini görüntüler.

Asset Intelligence

Aşağıdaki altmış yedi rapor Asset Intelligence kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
Hardware 01A – Summary of computers in a specific collectionBelirtilen bir koleksiyondaki bilgisayarların Asset Intelligence özet görünümünü görüntüler.
Hardware 03A – Primary computer usersKullanıcıları ve üzerinde birincil kullanıcı oldukları bilgisayar sayısını gösterir.
Hardware 03B – Computers for a specific primary console userBelirli bir kullanıcının birincil konsol kullanıcısı olduğu tüm bilgisayarları görüntüler.
Hardware 04A – Computers with multiple users (shared)Hiçbir kullanıcının % 66’dan daha fazla oturum açma süresi olmadığından birincil kullanıcısı olmayan bilgisayarları görüntüler.
Hardware 05A – Console users on a specific computerBelirtilen bir bilgisayardaki tüm konsol kullanıcılarını görüntüler.
Hardware 06A – Computers for which console users could not be determinedYöneticilerin güvenlik günlüğünün açık olması gereken bilgisayarları tanımlamasına yardımcı olur.
Hardware 07A – USB devices by manufacturerÜreticiye göre gruplandırılmış USB aygıtlarını görüntüler.
Hardware 07B – USB devices by manufacturer and AçıklamaÜretici ve açıklamaya göre gruplandırılmış USB aygıtlarını görüntüler.
Hardware 07C – Computers with a specific USB deviceBelirtilen bir USB cihazını kullanan tüm bilgisayarları görüntüler.
Hardware 07D – USB devices on a specific computerBelirli bir bilgisayardaki tüm USB aygıtlarını görüntüler.
Hardware 08A – Hardware that is not ready for a software upgradeMinimum donanım gereksinimlerini karşılamayan donanımı görüntüler.
Hardware 09A – Search for computersAnahtar kelime filtreleriyle eşleşen bilgisayarların bir özetini görüntüler. Bu filtreler bilgisayar adı, Configuration Manager sitesi, etki alanı, üst konsol kullanıcısı, işletim sistemi, üretici veya modeldir.
Hardware 10A – Computers in a specified collection that have changed during a specified timeframeBir donanım sınıfının belirli bir süre içinde değiştiği belirli bir koleksiyondaki bilgisayarların listesini görüntüler.
Hardware 10B – Changes on a specified computer within a specified timeframeBelirli bir zaman aralığında belirli bir bilgisayarda değişen sınıfları görüntüler.
License 01A – Microsoft Volume License ledger for Microsoft license statementsMicrosoft Toplu Lisanslama programında bulunan tüm Microsoft yazılım başlıklarının bir envanterini görüntüler.
License 01B – Microsoft Volume License ledger item by sales channelMicrosoft Toplu Lisans yazılımı için satış kanalını tanımlar ve görüntüler.
License 01C – Computers with a specific Microsoft Volume License ledger item and sales channelMicrosoft Volume Lisans’tan belirli bir öğeye sahip bilgisayarları tanımlar ve görüntüler.
License 01D – Microsoft Volume License ledger products on a specific computerBelirtilen bir bilgisayardaki tüm Microsoft Volume Lisans öğelerini tanımlar ve görüntüler.
License 02A – Count of licenses nearing expiration by time rangesBelirli bir zaman aralığına göre son kullanma tarihine yakın lisans sayısını görüntüler. Görüntülenen ürünler, Yazılım Lisanslama Hizmeti tarafından yönetilen lisanslarına sahiptir.
License 02B – Computers with licenses nearing expirationBelirtilen bilgisayarları, sona erme süresi dolmuş lisanslarla görüntüler.
License 02C – License information on a specific computerBelirli bir bilgisayarda, lisansları Yazılım Lisanslama Hizmeti tarafından yönetilen ürünleri görüntüler.
License 03A – Count of licenses by license statusÜrünleri, lisanslarına göre, Yazılım Lisanslama Hizmeti tarafından yönetilen lisanslarına sahip olarak görüntüler.
License 03B – Computers with a specific license statusÜrünleri, Lisansları Yazılım Lisanslama Hizmeti tarafından yönetilen belirli bir lisans statüsünde görüntüler.
License 04A – Count of products managed by software licensingLisansları Yazılım Lisanslama Hizmeti tarafından yönetilen ürün sayısına göre gösterir.
License 04B – Computers with a specific product managed by Software Licensing ServiceBelirli bir ürünü içeren Yazılım Lisans Hizmeti tarafından yönetilen bilgisayarları görüntüler.
License 05A – Computers providing Key Management ServiceAnahtar Yönetim Sunucuları (KMS Server) olarak işlev gören bilgisayarları görüntüler.
License 06A – Processor counts for per-processor licensed productsİşlemci başına lisanslamayı destekleyen Microsoft ürünlerini kullanan bilgisayarlardaki işlemci sayısını görüntüler.
License 06B – Computers with a specific product that supports per-processor licensingİşlemci başına lisanslamayı destekleyen belirli bir Microsoft ürününün yüklü olduğu bilgisayarların listesini görüntüler.
License 14A – Microsoft Volume Licensing reconciliation reportMicrosoft Toplu Lisans Sözleşmesi ve gerçek envanter sayımı yoluyla edinilen yazılım lisansları üzerindeki mutabakatı görüntüler.
License 14B – List of Microsoft software inventory not found in MVLSKullanımda ve Microsoft Toplu Lisans Sözleşmesinde bulunmayan Microsoft yazılımlarını görüntüler.
License 15A – General license reconciliation reportAlınan genel yazılım lisansları ve gerçek envanter sayımı üzerindeki mutabakatı görüntüler.
License 15B – General license reconciliation report by computerLisanslı ürün yükleyen bilgisayarları belirtilen sürümde görüntüler.
Software 01A – Summary of installed software in a specific collectionEnvanterden bulunan örneklerin sayısına göre sipariş edilen yüklü yazılımın bir özetini görüntüler.
Software 02A – Product families for a specific collectionBelirli bir koleksiyon için ürün ailelerini ve ailedeki yazılım sayısını görüntüler.
Software 02B – Product categories for a specific product familyBelirli bir ürün ailesindeki ürün kategorilerini ve kategori içindeki yazılım sayısını görüntüler.
Software 02C – Software in a specific product family and categoryBelirtilen ürün ailesinde ve kategorisinde bulunan tüm yazılımı görüntüler.
Software 02D – Computers with specific software installedBelirtilen yazılımı kurulu olan tüm bilgisayarları görüntüler.
Software 02E – Installed software on a specific computerBelirtilen bir bilgisayarda yüklü olan tüm yazılımı görüntüler.
Software 03A – Uncategorized softwareBilinmeyen olarak kategorize edilmiş veya kategorize edilmemiş yazılımı görüntüler.
Software 04A – Software configured to automatically run on computersBilgisayarlarda otomatik olarak çalışacak şekilde yapılandırılmış bir yazılım listesini görüntüler.
Software 04B – Computers with specific software configured to automatically runOtomatik olarak çalışacak şekilde yapılandırılmış yazılımı olan tüm bilgisayarları görüntüler.
Software 04C – Software configured to automatically run on a specific computerBelirli bir bilgisayarda otomatik olarak çalışacak şekilde yapılandırılmış yüklü yazılımı görüntüler.
Software 05A – Browser Helper ObjectsBilgisayarlarda yüklü tarayıcı yardımcı nesnelerini belirli bir koleksiyonda görüntüler.
Software 05B – Computers with a specific Browser Helper ObjectKoleksiyondaki bilgisayarlarda yüklü belirli bir tarayıcı yardımcı nesnesini görüntüler.
Software 05C – Browser Helper Objects on a specific computerBelirtilen bilgisayardaki tüm tarayıcı yardımcı nesnelerini görüntüler.
Software 06A – Search for installed softwareYüklü yazılımın bir özetini sunar. Şu ölçütlere göre arama yapar: ürün adı, yayıncı veya sürüm.
Software 06B – Software by product nameBelirli bir ürün adına göre yüklü bir yazılımın özetini görüntüler.
Software 07A – Recently used executable programs by the count of computersKullanıcıların son zamanlarda kullandıkları çalıştırılabilir programları görüntüler. Ayrıca, kullanıcıların programı kullandığı bilgisayarların sayısını da içerir. Bu sitenin bu raporu görebilmesi için yazılım ölçümü (software metering) etkinleştirilmelidir.
Software 07B – Computers that recently used a specified executable programKullanıcıların yakın zamanda belirli bir yürütülebilir programı kullandığı bilgisayarları görüntüler. Bu rapor, yazılım ölçme istemcisi (software metering client) ayarını etkinleştirmenizi gerektirir.
Software 07C – Recently used executable programs on a specified computerKullanıcıların yakın zamanda belirli bir bilgisayarda kullandığı yürütülebilir dosyaları görüntüler. Bu rapor, yazılım ölçme istemcisi (software metering client) ayarını etkinleştirmenizi gerektirir.
Software 08A – Recently used executable programs by the count of usersKullanıcıların son zamanlarda kullandıkları çalıştırılabilir programları görüntüler. Ayrıca, programı en son kullanan kullanıcı sayısını da içerir. Bu rapor, yazılım ölçme istemcisi ayarını etkinleştirmenizi gerektirir.
Software 08B – Users that recently used a specified executable programEn son belirtilen yürütülebilir bir programı kullanan kullanıcıları görüntüler. Bu rapor, yazılım ölçme istemcisi ayarını etkinleştirmenizi gerektirir.
Software 08C – Recently used executable programs by a specified userBelirtilen kullanıcının yakın zamanda kullandığı çalıştırılabilir programları görüntüler. Bu rapor, yazılım ölçme istemcisi ayarını etkinleştirmenizi gerektirir.
Software 09A – Infrequently used softwareKullanıcıların belirli bir süre boyunca kullanmadıkları yazılımları görüntüler.
Software 09B – Computers with infrequently used software installedKullanıcıların belirli bir süredir kullanmadıkları yüklü yazılımı olan bilgisayarları görüntüler. Belirtilen süre, ‘Software 09A – Infrequently used software’ raporunda belirtilen değere dayanmaktadır.
Software 10A – Software titles with specific multiple custom labels definedBelirtilen tüm özel etiket ölçütlerinin eşleşmesini temel alarak yazılım başlıklarını görüntüler. Bir yazılım başlığı aramasını daraltmak için en fazla üç özel etiket seçilebilir.
Software 10B – Computers with a specific custom-labeled software title installedBelirtilen özel etiketli yazılım başlığının kurulu olduğu seçilen koleksiyondaki tüm bilgisayarları görüntüler.
Software 11A – Software titles with a specific custom label definedBelirtilen özel etiket ölçütlerinden en az birinin eşleşmesini temel alan yazılım başlıklarını görüntüler.
Software 12A – Software titles without a custom labelTanımlanmış özel bir etiketi olmayan tüm yazılım başlıklarını görüntüler.
Software 14A – Search for software identification tag enabled softwareYazılım tanımlama etiketinin etkin olduğu yüklü yazılımın sayısını görüntüler.
Software 14B – Computers with specific software identification tag enabled software installedBelirli bir yazılım tanımlama etiketinin etkin olduğu bir yazılım yüklenmiş olan tüm bilgisayarları görüntüler.
Software 14C – Installed software identification tag enabled software on a specific computerYüklü tüm yazılımı, belirli bir bilgisayarda etkin olan belirli bir yazılım tanımlama etiketiyle görüntüler.
Lifecycle 01A – Computers with a specific software productBelirli bir ürünün algılandığı bilgisayarların listesini görüntüler.
Lifecycle 02A – List of machines with expired products in the organizationÜrünlerin kullanım süresi dolmuş bilgisayarları görüntüler. Bu rapor ürün adına göre filtrelenebilir.
Lifecycle 03A – List of expired products found in the organizationOrtamdaki kullanım ömrü dolmuş ürünler için ayrıntıları görüntüler.
Lifecycle 04A – General Product Lifecycle overviewÜrün yaşam çevrimlerinin bir listesini görüntüler. Son kullanma tarihine kadar liste ürün adına ve günlere göre filtrelenebilir.
Lifecycle 05A – Product lifecycle dashboard1810 sürümünden başlayarak, bu rapor konsoldaki gösterge panosuna benzer bilgiler içerir.

Client push

Aşağıdaki dört rapor Client Push kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
Client push installation status detailsTüm siteler için istemci anında yükleme işlemi hakkında bilgi görüntüler.
Client push installation status details for a specified siteBelirli bir site için istemci anında yükleme işlemi hakkında bilgi görüntüler.
Client push installation status summaryTüm siteler için istemci anında yükleme durumunun özet görünümünü görüntüler.
Client push installation status summary for a specified siteBelirli bir sitenin istemci anında yükleme durumunun özet görünümünü görüntüler.

Client status

Aşağıdaki yedi rapor Client Status kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
Client remediation detailsBelirtilen bir koleksiyon için client düzeltme işlemlerinin ayrıntılarını görüntüler.
Client remediation summaryBelirli bir koleksiyon için client düzeltme işlemlerinin bir özetini görüntüler.
Client status historySitedeki genel client durumunun tarihsel bir görünümünü görüntüler.
Client status summaryBelirli bir koleksiyon için etkin istemcilerin client kontrolü sonuçlarını görüntüler.
Client time to request policySon 30 günde en az bir kez politika isteyen müşterilerin yüzdesini görüntüler. Her gün, döngüdeki ilk günden beri politika isteyen toplam müşterilerin yüzdesini gösterir.
Clients with failed client check detailsBelirli bir koleksiyon için client kontrolünün başarısız olduğu istemciler hakkındaki ayrıntıları görüntüler.
Inactive clients detailsBelirli bir koleksiyon için etkin olmayan istemcilerin ayrıntılı bir listesini görüntüler.

Company resource access

Aşağıdaki üç rapor Company Resource Access kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
Certificate issuance historySertifika kayıt noktası tarafından belirtilen tarih aralığı için kullanıcılara ve cihazlara verilen sertifikaların geçmişini görüntüler.
List of assets by certificate issuance statusCihazları veya kullanıcıları, belirli bir sertifika profilinin değerlendirilmesinin ardından belirli bir sertifika verme durumunda görüntüler.
List of assets with certificates nearing expiryBelirtilen tarihte veya öncesinde sona eren sertifikalara sahip cihazları veya kullanıcıları görüntüler.

Compliance and settings management

Aşağıdaki yirmi iki rapor Compliance and Settings Management kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
Compliance history of a configuration baselineDeğişikliklerin geçmişini, belirtilen tarih aralığı için bir yapılandırma taban çizgisine uygun olarak görüntüler.
Compliance history of a configuration itemDeğişikliklerin geçmişini, belirtilen tarih aralığı için bir yapılandırma öğesine uygun olarak görüntüler.
Conditional Access Compliance for UserBelirli bir kullanıcı için ayrıntılı koşullu erişim uyumluluğunu görüntüler.
Conditional Access Compliance ReportHedeflenen her bir uyumluluk politikası için şartlı erişim uyumluluk raporu.
Details of compliant rules of configuration items in a configuration baseline for an assetBelirli bir aygıt veya kullanıcı için belirli bir yapılandırma öğesi için uyumlu olarak değerlendirilen kurallar hakkındaki bilgileri görüntüler.
Details of conflicting rules of configuration items in a configuration baseline for an assetDağıtılmış bir yapılandırma öğesinde, diğer kurallarla çakışan kurallar hakkındaki bilgileri görüntüler. Diğer kurallar aynı veya başka bir dağıtılmış yapılandırma öğesine eklenebilir.
Details of errors of configuration items in a configuration baseline for an assetBelirli bir aygıt veya kullanıcı için belirli bir yapılandırma öğesi tarafından oluşturulan hatalarla ilgili bilgileri görüntüler.
Details of non-compliant rules of configuration items in a configuration baseline for an assetBelirli bir yapılandırma öğesi için, belirtilen bir aygıt veya kullanıcı için uygun olmayan olaral değerlendirilen kurallar hakkındaki bilgileri görüntüler.
Details of remediated rules of configuration items in a configuration baseline for an assetBelirtilen bir aygıt veya kullanıcı için belirli bir yapılandırma öğesi tarafından düzeltilen kurallar hakkındaki bilgileri görüntüler.
List of assets by compliance state for a configuration baselineBelirli bir yapılandırma taban çizgisinin değerlendirmesini takiben cihazları veya kullanıcıları belirtilen bir uyumluluk durumunda görüntüler.
List of assets by compliance state for a configuration item in a configuration baselineBelirli bir konfigürasyon öğesinin değerlendirmesini takiben cihazları veya kullanıcıları belirtilen bir uyumluluk durumunda görüntüler.
List of noncompliant Apps and Devices for a specified userBelirtilen politikaya uygun olmayan, yüklü uygulamaları olan kullanıcılar ve cihazlar hakkındaki bilgileri görüntüler.
List of rules conflicting with a specified rule for an assetDağıtılan bir yapılandırma öğesi için belirtilen kuralla çakışan kuralların bir listesini görüntüler.
List of unknown assets for a configuration baselineBelirli bir yapılandırma taban çizgisi için henüz bir uyumluluk verisi bildirmemiş cihazların veya kullanıcıların listesini görüntüler.
List of unknown assets for a configuration itemBelirli bir yapılandırma öğesi için henüz bir uyumluluk verisi bildirmemiş cihazların veya kullanıcıların listesini görüntüler.
Rules and errors summary of configuration items in a configuration baseline for an assetKuralların uygunluk durumunun bir özetini ve belirtilen bir yapılandırma öğesi için ayar hatalarını görüntüler. Yapılandırma öğesi bir aygıta veya kullanıcıya dağıtılmalıdır.
Summary compliance by configuration baselineHiyerarşideki konuşlandırılmış konfigürasyon taban çizgilerinin genel uygunluğunun bir özetini görüntüler.
Summary compliance by configuration items for a configuration baselineYapılandırma öğelerinin belirli bir yapılandırma taban çizgisindeki uyumluluğunun bir özetini görüntüler.
Summary compliance by configuration policiesYapılandırma politikalarının uygunluğunun bir özetini görüntüler.
Summary compliance of a configuration baseline for a collectionBelirtilen bir yapılandırma taban çizgisinin genel uyumluluğunun bir özetini görüntüler. Yapılandırma öğesinin belirtilen koleksiyona dağıtılması gerekir.
Summary of Users who have Noncompliant AppsBelirtilen politikaya uygun olmayan, uygulamaları yüklü olan kullanıcılar hakkındaki bilgileri görüntüler.
Terms and Conditions acceptanceŞartlar ve Koşullar öğelerini ve her kullanıcının hangi sürümü kabul ettiğini gösterir.

Data warehouse

Aşağıdaki yedi rapor Data Warehouse kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
Application DeploymentTarihsel: Belirli bir uygulama ve makine için uygulama dağıtımı ayrıntılarını görüntüleyin.
Endpoint Protection and Software Update ComplianceTarihsel: Yazılım güncellemelerinin olmadığı bilgisayarları görüntüleyin.
General Hardware InventoryTarihsel: Belirli bir makine için tüm donanım envanterini görüntüleyin.
General Software InventoryTarihsel: Belirli bir makine için tüm yazılım envanterini görüntüleyin.
Infrastructure Health OverviewGeçmiş: Configuration Manager altyapınızın sağlığına genel bir bakış görüntüler.
List of Malware DetectedGeçmiş: Kuruluşta tespit edilen kötü amaçlı yazılımları görüntüleyin.
Software Distribution SummaryTarihsel: Belirli bir dağıtım ve makine için yazılım dağıtımının bir özeti.

Device management

Aşağıdaki otuz yedi rapor Device Management kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
All corporate-owned mobile devicesŞirketin sahip olduğu tüm mobil cihazları görüntüler.
All mobile device clientsTüm mobil cihaz istemcileri hakkındaki bilgileri görüntüler. Exchange Server bağlayıcısı tarafından yönetilen aygıtlar dahil değildir.
Certificate issues on mobile devices that are managed by the Configuration Manager client for Windows CE and that are not healthyWindows CE için Configuration Manager istemcisi tarafından yönetilen mobil aygıtlardaki sertifika sorunları hakkında ayrıntılı bilgi görüntüler.
Client deployment failure for mobile devices that are managed by the Configuration Manager client for Windows CEWindows CE için Configuration Manager istemcisi tarafından yönetilen mobil aygıtlarda dağıtım hatası hakkında ayrıntılı bilgi görüntüler.
Client deployment status details for mobile devices that are managed by the Configuration Manager client for Windows CEWindows CE için Configuration Manager istemcisi tarafından yönetilen mobil cihazların durumu hakkındaki bilgileri görüntüler.
Client deployment success for mobile devices that are managed by the Configuration Manager client for Windows CEWindows CE için Configuration Manager istemcisi tarafından yönetilen mobil aygıtların dağıtım başarısı hakkında ayrıntılı bilgi görüntüler.
Communication issues on mobile devices that are managed by the Configuration Manager client for Windows CE and that are not healthyBu rapor, Windows CE için Configuration Manager istemcisi tarafından yönetilen mobil cihazlardaki iletişim sorunları hakkında ayrıntılı bilgi içerir.
Compliance status of default ActiveSync mailbox policy for the mobile devices that are managed by the Exchange Server connectorExchange Server bağlayıcısı tarafından yönetilen mobil cihazlar için Varsayılan Exchange ActiveSync posta kutusu ilkesi ile uyumluluk durumunun bir özetini görüntüler.
Count of mobile devices by display configurationsBu rapor, mobil cihaz sayısını görüntüleme ayarlarına göre görüntüler.
Count of mobile devices by operating systemİşletim sistemine göre mobil cihazların sayısını görüntüler.
Count of mobile devices by program memoryProgram hafızasına göre mobil cihaz sayısını görüntüler.
Count of mobile devices by storage memory configurationsDepolama belleği yapılandırmaları ile mobil cihazların sayısını görüntüler.
Health information for mobile devices that are managed by the Configuration Manager client for Windows CEWindows CE için Configuration Manager istemcisi tarafından yönetilen mobil aygıtlar için ayrıntılı sağlık bilgilerini görüntüler.
Health summary for mobile devices that are managed by the Configuration Manager client for Windows CEWindows CE için Configuration Manager istemcisi tarafından yönetilen mobil cihazlar için sağlık özeti bilgilerini görüntüler.
Inactive mobile devices that are managed by the Exchange Server connectorBelirli bir gün içinde bir Exchange Sunucusuna bağlanmayan Exchange Sunucusu bağlayıcısı tarafından yönetilen mobil cihazları görüntüler.
List of devices by Conditional Access StateCihazların mevcut uyumluluğu ve koşullu erişim durumu hakkındaki bilgileri görüntüler. Bu raporu koşullu erişim politikalarıyla kullanabilirsiniz. Bu rapor, Configuration Manager’ın 1602 sürümünden itibaren kullanılabilir.
List of devices by Health Attestation stateSağlık Beyannamesi Hizmeti tarafından bildirilen özelliklere sahip cihazların bir listesini görüntüler.
List of Devices enrolled per user in Microsoft IntuneBir kullanıcının Microsoft Intune’a kaydettiği tüm cihazları görüntüler.
List of devices in a specific device categoryBelirli bir cihaz kategorisindeki tüm cihazların bilgilerini görüntüler.
Local client issues on mobile devices that are managed by the Configuration Manager client for Windows CE and that are not healthyBu rapor, Windows CE için Configuration Manager istemcisi tarafından yönetilen mobil aygıtlardaki yerel istemci sorunları hakkında ayrıntılı bilgi içerir.
Mobile device client informationConfiguration Manager istemcisinin kurulu olduğu mobil cihazlar hakkındaki bilgileri görüntüler. Hangi mobil cihazların bir yönetim noktasıyla başarılı bir şekilde iletişim kurabildiğini doğrulamak için bu rapor kullanılabilir.
Mobile device compliance details for the Exchange Server connectorExchange Server bağlayıcısı kullanılarak yapılandırılmış bir varsayılan Exchange ActiveSync posta kutusu politikası için mobil cihaz uyumluluk ayrıntılarını görüntüler.
Mobile devices by operating systemMobil cihazları işletim sistemine göre görüntüler.
Mobile devices that are jailbroken or a rooted deviceJailbreak yapılan veya rootlanmış mobil cihazları görüntüler.
Mobile devices that are unmanaged because they enrolled but failed to assign to a siteConfiguration Manager ile kaydını tamamlayan, bir sertifikasına sahip ancak site atamasını tamamlamayan mobil cihazları görüntüler.
Mobile devices with a specific amount of free program memoryTüm mobil cihazları, belirtilen miktarda boş program hafızasıyla görüntüler.
Mobile devices with a specific amount of free removable storage memoryTüm mobil cihazları belirtilen miktarda boş çıkarılabilir hafıza ile görüntüler.
Mobile devices with certificate renewal issuesSertifikalarını yenilemeyen kayıtlı mobil cihazları görüntüler. Sertifikayı sona erme tarihinden önce yenilenmezse, mobil cihazlar yönetilmez hale gelir.
Mobile devices with low free program memory (less than specified KB free)Program belleğinin KB cinsinden belirtilen boyuttan daha düşük olduğu mobil cihazları görüntüler.
Mobile devices with low free removable storage memory (less than specified KB free)Çıkarılabilir depolama belleğinin KB cinsinden belirtilen bir boyuttan daha düşük olduğu mobil cihazları görüntüler.
Number of devices enrolled per user in Microsoft IntuneMicrosoft Intune aboneliği için etkinleştirilen kullanıcıları görüntüler. Ayrıca, her kullanıcı için kayıtlı toplam cihaz sayısını gösterir.
Pending retire and wipe request for mobile devicesMobil cihazlar için bekleyen silme isteklerini görüntüler.
Recently enrolled and assigned mobile devicesSon zamanlarda Configuration Manager’a kaydolmuş ve bir siteye başarıyla atanmış mobil cihazları görüntüler.
Recently wiped mobile devicesYakın zamanda başarıyla silinen mobil cihazların listesini görüntüler.
Settings summary for mobile devices that are managed by the Exchange Server connectorExchange Server bağlayıcısı tarafından yönetilen her Varsayılan Exchange ActiveSync posta kutusu ilkesi için ayarları uygulayan mobil cihazların sayısını görüntüler.
Windows RT Sideloading Keys Detailed StatusBelirli bir Windows RT sideloading anahtarı için ayrıntılı durum bilgilerini görüntüler.
Windows RT Sideloading Keys SummaryWindows RT sideloading tuşlarının durumunu görüntüler.

Driver management

Aşağıdaki on üç rapor Driver Management kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
All driversTüm sürücülerin listesini görüntüler.
All drivers for a specific platformBelirli bir platformun tüm sürücülerini görüntüler.
All drivers in a specific boot imageTüm sürücüleri belirli bir önyükleme görüntüsünde (boot image) görüntüler.
All drivers in a specific categoryBelirli bir kategorideki tüm sürücüleri görüntüler.
All drivers in a specific packageBelirli bir paketteki tüm sürücüleri görüntüler.
Categories for a specific driverBelirli bir sürücü için kategorileri görüntüler.
Computers that failed to install drivers for a specific collectionBelirli bir koleksiyon için sürücüleri yüklemeyi başaramayan bilgisayarları görüntüler.
Driver catalog matching report for a specific collectionBelirli bir koleksiyon için sürücü kataloğu eşleştirme raporunu görüntüler.
Driver catalog matching report for a specific computerBelirli bir bilgisayar için sürücü kataloğu eşleştirme raporunu görüntüler.
Driver catalog matching report for a specific device on a specific computerBir bilgisayardaki belirtilen bir aygıt için sürücü kataloğu eşleştirme raporunu görüntüler.
Driver catalog matching report for computers in a specific collection with a specific deviceBelirli bir koleksiyondaki bilgisayarlar için sürücü kataloğu eşleştirme raporunu belirli bir aygıtla görüntüler.
Drivers that failed to install on a specific computerBelirli bir bilgisayara yüklenemeyen sürücüleri görüntüler.
Supported platforms for a specific DriverBelirli bir sürücü için desteklenen platformları görüntüler.

Endpoint Protection

Aşağıdaki altı rapor Endpoint Protection kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
Antimalware activity reportKötü amaçlı yazılımdan koruma etkinliğine genel bir bakış görüntüler.
Antimalware overall status and historyKötü amaçlı yazılımdan koruma durumunu ve geçmişini görüntüler.
Computer malware detailsBelirtilen bir bilgisayarla ilgili ayrıntıları ve üzerinde bulunan kötü amaçlı yazılımların listesini görüntüler.
Infected computersBelirli bir tehdit algılanan bilgisayarların listesini görüntüler.
Top users by threatsEn çok algılanan tehdit sayısına sahip kullanıcıların listesini görüntüler.
User threat listBelirtilen bir kullanıcı hesabı için bulunan tehditlerin listesini görüntüler.

Hardware – CD-ROM

Aşağıdaki dört rapor Hardware – CD-ROM kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
CD-ROM information for a specific computerBelirli bir bilgisayara ait CD-ROM sürücüleri hakkındaki bilgileri görüntüler.
Computers for a specific CD-ROM manufacturerBelirtilen bir üretici tarafından üretilen CD-ROM sürücüsü içeren bilgisayarların listesini görüntüler.
Count CD-ROM drives per manufacturerÜretici başına üretilen CD-ROM sürücülerinin sayısını görüntüler.
History – CD-ROM history for a specific computerBelirli bir bilgisayar için CD-ROM sürücülerinin geçmişini görüntüler.

Hardware – Disk

Aşağıdaki sekiz rapor Hardware – Disk kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
Computers with a specific hard disk sizeBelirli boyutta sabit diskleri olan bilgisayarların listesini görüntüler.
Computers with low free disk space (less than specified % free)Belirtilen bir koleksiyonda bulunan ve yüzde boş disk alanı belirtilenden daha az olan bilgisayarların listesini görüntüler.
Computers with low free disk space (less that specified MB free)Diskteki boş alanı belirtilenden düşük olan bilgisayarların ve disklerin listesini görüntüler. Kontrol etmek için boş alan miktarı MB cinsinden belirtilir.
Count physical disk configurationsDisk kapasitesine göre stoklanan sabit disk sayısını görüntüler.
Disk information for a specific computer – Logical disksBelirtilen bir bilgisayarda mantıksal diskler hakkındaki özet bilgileri görüntüler.
Disk information for a specific computer – PartitionsBelirtilen bir bilgisayarda disk bölümleri hakkındaki özet bilgileri görüntüler.
Disk information for a specific computer – Physical disksBelirtilen bir bilgisayarda fiziksel diskler hakkındaki özet bilgileri görüntüler.
History – Logical disk space history for a specific computerBelirli bir bilgisayarda tespit edilen mantıksal disk sürücüleri geçmişini görüntüler.

Hardware – General

Aşağıdaki beş rapor Hardware – General kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
Computer information for a specific computerBelirtilen bir bilgisayarın özet bilgilerini görüntüler.
Computers in a specific workgroup or domainBelirli bir Çalışma Grubundaki veya Etki Alanındaki bilgisayarların listesini görüntüler.
Inventory classes assigned to a specific collectionBelirli bir koleksiyona atanan stok sınıflarını görüntüler.
Inventory classes enabled on a specific computerBelirli bir bilgisayarda etkinleştirilen stok sınıflarını görüntüler.
Windows AutoPilot Device InformationWindows AutoPilot kaydı için gereken istemci aygıt bilgilerini görüntüler.

Hardware – Memory

Aşağıdaki beş rapor Hardware – Memory kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
Computers where physical memory has changedSon stok döngüsünden bu yana RAM miktarının değiştiği bilgisayarların listesini görüntüler.
Computers with a specific amount of memoryBelirli bir miktarda RAM’e sahip bilgisayarların listesini görüntüler (En yakın MB’ye yuvarlanan Toplam Fiziksel Bellek).
Computers with low memory (less than or equal to specified MB)Belleği düşük bilgisayarların listesini görüntüler. Denetlenen bellek miktarı MB cinsinden belirtilir.
Count memory configurationsRAM miktarına göre tespit edilen bilgisayar sayısını görüntüler.
Memory information for a specific computerBelirtilen bir bilgisayarda bellekle ilgili özet bilgileri görüntüler.

Hardware – Modem

Aşağıdaki üç rapor Hardware – Modem kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
Computers for a specific modem manufacturerBelirli bir üretici tarafından üretilen modeme sahip bilgisayarların listesini görüntüler.
Count modems by manufacturerHer modem üreticisi için tespit edilen modem sayısını görüntüler.
Modem information for a specific computerBelirtilen bir bilgisayarda bulunan modem hakkındaki özet bilgileri görüntüler.

Hardware – Network adapter

Aşağıdaki üç rapor Hardware – Network Adapter kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
Computers with a specific network adapterBelirli bir ağ bağdaştırıcısına sahip olan bilgisayarların listesini görüntüler.
Count network adapters by typeHer türdeki ağ bağdaştırıcılarının sayısını görüntüler.
Network adapter information for a specific computerBelirli bir bilgisayara yüklenen ağ bağdaştırıcıları hakkındaki bilgileri görüntüler.

Hardware – Processor

Aşağıdaki beş rapor Hardware – Processor kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
Computers for a specific processor speedBelirli bir hızda işlemcisi olan bilgisayarların listesini görüntüler.
Computers with fast processors (greater than or equal to a specified clock speed)Belirtilen hızdan daha hızlı bir hıza sahip işlemcilere sahip bilgisayarların listesini görüntüler.
Computers with slow processors (less than or equal to a specified clock speed)Belirli bir saat hızında veya daha yavaş çalışan işlemcilere sahip bilgisayarların listesini görüntüler.
Count processor speedsİşlemci hızına göre bilgisayar sayısını görüntüler.
Processor information for a specific computerBelirli bir bilgisayara ait işlemcilerle ilgili bilgileri görüntüler.

Hardware – SCSI

Aşağıdaki beş rapor Hardware – SCSI kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
Computers with a specific SCSI card typeBelirli bir SCSI kartına sahip olan bilgisayarların listesini görüntüler.
Count SCSI card typesKart türüne göre SCSI kartlarının sayısını görüntüler.
SCSI card information for a specific computerBelirli bir bilgisayara bağlı SCSI kartları hakkındaki bilgileri görüntüler.

Hardware – Security

Aşağıdaki bir rapor Hardware – Security kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
Details of firmware states on devicesUEFI, SecureBoot ve TPM durumlarının ayrıntılarını görüntüler. Not: Bu rapor sürüm 1810’da yer almaz.

Hardware – Sound card

Aşağıdaki bir rapor Hardware – Sound Card kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
Computers with a specific sound cardBelirtilen ses kartına sahip bilgisayarların listesini görüntüler.
Count sound cardsHer ses kartı türüne göre bilgisayar sayısını görüntüler.
Sound card information for a specific computerBelirli bir bilgisayarda ses kartlarıyla ilgili özet bilgileri görüntüler.

Hardware – Video card

Aşağıdaki üç rapor Hardware – Video Card kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
Computers with a specific video cardBelirtilen ekran kartına sahip bilgisayarların listesini görüntüler.
Count video cards by typeBilgisayarlara bağlı tüm ekran kartlarının listesini görüntüler. Ayrıca, her ekran kartı türünün numarasını gösterir.
Video card information for a specific computerBelirli bir bilgisayara bağlı ekran kartlarıyla ilgili özet bilgileri görüntüler.

Migration

Aşağıdaki beş rapor Migration kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
Clients in exclusion listGeçiş dışında olan istemcileri görüntüler.
Dependency on a Configuration manager collectionKaynak hiyerarşisinin bir koleksiyonuna bağlı nesneleri görüntüler.
Migration job propertiesBu rapor, belirtilen geçiş işinin içeriğini gösterir.
Migration jobsBu rapor, geçiş işlerinin listesini gösterir.
Objects that failed to migrateSon deneme sırasında geçirilemeyen nesnelerin listesini görüntüler.

Network

Aşağıdaki altı rapor Network kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
Count IP addresses by subnetHer IP alt ağı için IP adreslerinin sayısını görüntüler.
IP – All subnets by subnet maskIP alt ağlarının ve alt ağ maskelerinin listesini görüntüler.
IP – Computers in a specific subnetBelirtilen bir IP alt ağı için bilgisayarların ve IP bilgilerinin listesini görüntüler.
IP – Information for a specific computerBelirtilen bir bilgisayarda IP hakkındaki özet bilgileri görüntüler.
IP – Information for a specific IP addressBelirtilen bir IP adresiyle ilgili özet bilgileri görüntüler.
MAC – Computers for a specific MAC addressBelirtilen MAC adresine sahip bilgisayarların bilgisayar adını ve IP adresini görüntüler.

Operating system

Aşağıdaki on rapor Operating System kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
Computer operating system version historyBelirtilen bir bilgisayarda işletim sisteminin geçmişini görüntüler.
Computers with a specific operating systemBelirli bir işletim sistemine sahip bilgisayarları görüntüler.
Computers with a specific operating system and service packBelirli bir işletim sistemine ve servis paketine bilgisayarları görüntüler.
Count operating system versionsİşletim sistemine bilgisayar sayısını görüntüler.
Count operating systems and service packsİşletim sistemi ve servis paketi birleşimlerine sahip  bilgisayar sayısını görüntüler.
Services – Computers running a specific serviceBelirli bir hizmeti çalıştıran bilgisayarların listesini görüntüler.
Services – Computers running Remote Access ServerUzaktan Erişim Sunucusu çalıştıran bilgisayarların listesini görüntüler.
Services – Services information for a specific computerBelirli bir bilgisayarda hizmetlerle ilgili özet bilgileri görüntüler.
Windows 10 Servicing details for a specific collectionBelirli bir koleksiyon için Windows 10 servisi hakkında genel bilgileri görüntüler.
Windows Server computersWindows Server işletim sistemlerini çalıştıran bilgisayarların listesini görüntüler.

Power management

Aşağıdaki on sekiz rapor Power Management kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
Power Management – Computer activityBelirli bir zaman dilimi içinde belirli bir koleksiyon için monitör, bilgisayar ve kullanıcı etkinliğini gösteren bir grafik görüntüler.
Power Management – Computer activity by computerBelirli bir tarihte belirli bir bilgisayarın monitörünü, bilgisayarlarını ve kullanıcı etkinliğini gösteren bir grafik görüntüler.
Power Management – Computer activity detailsBelirtilen koleksiyondaki bilgisayarların uyku ve uyandırma yeteneklerinin listesini belirli bir tarih ve saat için görüntüler.
Power Management – Computer detailsBelirli bir bilgisayara uygulanan güç yetenekleri, güç ayarları ve güç planları hakkında ayrıntılı bilgi görüntüler.
Power Management – Computer not reporting detailsBelirli bir tarih ve saat için herhangi bir güç etkinliği bildirmeyan bilgisayarların listesini görüntüler.
Power Management – Computers excludedGüç planının dışında olan bilgisayarların listesini görüntüler.
Power Management – Computers with multiple power plansBirden çok, çakışan güç ayarı uygulanan bilgisayarların listesini görüntüler.
Power Management – Energy consumptionBelirli bir zaman dilimi içinde belirli bir koleksiyon için toplam aylık enerji tüketimini (kWh cinsinden) görüntüler.
Power Management – Energy consumption by daySon 31 gün içinde belirli bir koleksiyon için toplam enerji tüketimini (kWh cinsinden) görüntüler.
Power Management – Energy costBelirli bir zaman dilimi içinde belirli bir maliyet için toplam aylık enerji tüketim maliyetini görüntüler.
Power Management – Energy cost by daySon 31 gün içinde belirli bir koleksiyonun toplam enerji tüketim maliyetini görüntüler.
Power Management – Environmental impactBelirli bir koleksiyon tarafından belirli bir zaman dilimi içinde oluşturulan karbondioksit (CO2) emisyonlarını gösteren bir grafik görüntüler.
Power Management – Environmental impact by daySon 31 gün içinde belirli bir koleksiyon tarafından oluşturulan CO2 emisyonlarını gösteren bir grafik görüntüler.
Power Management – Insomnia computer detailsBelirli bir süre içinde uyumaya veya hazırda beklemede olmayan bilgisayarlar hakkında ayrıntılı bilgiler görüntüler.
Power Management – Insomnia reportBilgisayarların uyumasını veya hazırda beklemede olmasını engelleyen yaygın nedenlerin listesini görüntüler. Ayrıca, belirli bir süre içinde her nedenden etkilenen bilgisayar sayısını gösterir.
Power Management – Power capabilitiesBelirtilen koleksiyondaki bilgisayarların güç yönetimi yeteneklerini görüntüler.
Power Management – Power settingsBelirli bir koleksiyonda bulunan bilgisayarlar tarafından kullanılan güç ayarlarının toplu listesini görüntüler.
Power Management – Power settings detailsGüç Yönetimi – Güç ayarları raporunda belirtilen bilgisayarlar hakkında daha fazla bilgi görüntülemek için kullanılır.

Replication traffic

Aşağıdaki on rapor Replication Traffic kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
Global Data Replication Traffic Per Link (line chart)Belirli bir sayıda gün için belirli bir bağlantı üzerinde toplam genel veri çoğaltma trafiğini görüntüler.
Global Data Replication Traffic Per Link (pie chart)Belirli bir sayıda gün için belirli bir bağlantı üzerinde toplam genel veri çoğaltma trafiğini görüntüler.
Hierarchy Replication Traffic By LinkHiyerarşideki her bağlantı için belirli bir gün sayısı için toplam çoğaltma trafiğini görüntüler.
Hierarchy Top Ten Replication Groups Traffic Per Link (pie chart)Bağlantı tarafından tanımlanan tüm hiyerarşideki en iyi 10 çoğaltma grubundaki çoğaltma trafiğini görüntüler.
Link Replication TrafficBelirli bir gün sayısı için tüm verilerin toplam çoğaltma trafiğini görüntüler.
Replication group traffic per linkBelirli bir gün sayısı için belirli bir veritabanı çoğaltma bağlantısı üzerinden çoğaltma grubu ağ trafiğini görüntüler.
Site Data Replication Traffic Per Link (line chart)Belirli bir gün sayısı için belirli bir bağlantıda toplam site veri çoğaltma trafiğini görüntüler.
Site Data Replication Traffic Per Link (pie chart)Belirli bir gün sayısı için belirli bir bağlantıda toplam site veri çoğaltma trafiğini görüntüler.
Total Hierarchy Replication Traffic (line chart)Belirli bir gün sayısı için her bağlantının her yönü için hiyerarşi toplamı küresel ve site veri çoğaltma görüntüler.
Total Hierarchy Replication Traffic (pie chart)Belirli bir gün sayısı için her bağlantının her yönü için hiyerarşi toplamı küresel ve site veri çoğaltma görüntüler.

Site – Client information

Aşağıdaki on dokuz rapor Site – Client Information kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
Client assignment detailed status reportAjan atama durumu hakkında ayrıntılı bilgileri görüntüler.
Client assignment failure detailsAjan atama hataları hakkında ayrıntılı bilgileri görüntüler.
Client assignment status detailsAjan atama durumuyla ilgili genel bakış bilgilerini görüntüler.
Client assignment success detailsBaşarıyla atanan ajanlar hakkında ayrıntılı bilgileri görüntüler.
Client deployment failure reportDağıtılamamış ajanlar için ayrıntılı bilgiler görüntüler.
Client deployment status detailsAjan yüklemelerinin durumu için özet bilgileri görüntüler.
Client deployment success reportBaşarıyla dağıtılmış ajanlar için ayrıntılı bilgileri görüntüler.
Clients incapable of HTTPS communicationHTTPS İletişime Hazırlık Aracı’nı çalıştıran her istemci hakkında ayrıntılı bilgi görüntüler ve HTTPS üzerinden iletişim kuramayanlar için raporlar görüntüler.
Computers assigned but not installed for a particular siteBelirli bir siteye atanan ancak bu siteye bildirimde bulunulan bilgisayarların listesini görüntüler.
Computers with a specific Configuration Manager client versionConfiguration Manager ajanının belirli bir sürümünü çalıştıran bilgisayarların listesini görüntüler.
Count of clients and protocol used for communicationİstemciler tarafından kullanılan iletişim yöntemlerinin bir özetini görüntüler (HTTP veya HTTPS).
Count of clients assigned and installed for each siteHer site için atanan ve yüklenen bilgisayar sayısını görüntüler. Birden çok siteyle ilişkili ağ konumuna sahip istemciler yalnızca o siteye bildirimde bulunduklarında yüklü olarak sayılır.
Count of clients capable of HTTPS communicationHTTPS İletişime Hazırlık Aracı’nı çalıştıran her istemci hakkında ayrıntılı bilgi görüntüler ve HTTPS üzerinden iletişim kurabilenler veya iletişim kurabilenler hakkında raporlar sunar.
Count of clients for each siteSite koduna göre yüklenen Configuration Manager ajanlarının sayısını görüntüler.
Count of Configuration Manager clients by client versionsConfiguration Manager istemci sürümüne göre keşfedilen bilgisayar sayısını görüntüler.
Problem details reported to the fallback status point for a specified collectionBelirli bir koleksiyonda ajanlar tarafından bildirilen sorunlar için ayrıntılı bilgileri görüntüler. Bu ajanların atanmış bir geri dönüş durum noktası olmalıdır.
Problem details reported to the fallback status point for a specified siteBelirli bir sitede ajanlar tarafından bildirilen sorunlar hakkında ayrıntılı bilgi görüntüler. Bu ajanların atanmış bir geri dönüş durum noktası olmalıdır.
Summary of problems reported to the fallback status pointAjanlar tarafından bildirilen tüm sorunlarla ilgili bilgileri görüntüler. Bu ajanların atanmış bir geri dönüş durum noktası olmalıdır.
Summary of problems reported to the fallback status point for a specific collectionBelirli bir koleksiyonda ajanlar tarafından bildirilen sorunlar için özet bilgileri görüntüler. Bu ajanların atanmış bir geri dönüş durum noktası olmalıdır.

Site – Discovery and inventory information

Aşağıdaki on rapor Site – Discovery and Inventory kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
Clients that have not reported recently (in a specified number of days)Belirli sayıda gün içinde keşif verilerini, donanım envanterini veya yazılım envanterini bildirmemiş istemcilerin listesini görüntüler.
Computers discovered by a specific siteBelirtilen sitenin keşfettiği tüm bilgisayarların listesini görüntüler. Ayrıca en son keşfin tarihini gösterir.
Computers discovered recently by discovery methodSitenin belirtilen gün sayısı içinde keşfettiği bilgisayarların listesini görüntüler. Ayrıca onları bulan ajanları da listeliyor. Birden çok ajan bir bilgisayarı keşfettiyse, listede birden fazla kez görünebilir.
Computers not discovered recently (in a specified number of days)Sitenin yakın zamanda keşfetmediği bilgisayarların listesini görüntüler. Ayrıca, sitenin bilgisayarı keşfetmesinin bu yana geçen gün sayısını da gösterir.
Computers not inventoried recently (in a specified number of days)Sitenin yakın zamanda dahil edilmemiş bilgisayarların listesini görüntüler. Ayrıca, istemcinin bilgisayarı son kez icat ettiği zamanları da gösterir.
Computers that might share the same Configuration Manager unique identifierAdlarını değiştiren bilgisayarların listesini görüntüler. Ad değişikliği, bir bilgisayarın yapılandırma yöneticisi benzersiz tanımlayıcıyı başka bir bilgisayarla paylaşması olası bir belirtidir.
Computers with duplicate MAC addressesMAC adresini paylaşan bilgisayarları görüntüler.
Count computers in resource domains or workgroupsHer kaynak etki alanında veya çalışma grubundaki bilgisayar sayısını görüntüler.
Discovery information for a specific computerBelirli bir bilgisayarı bulan aracıların ve sitelerin listesini görüntüler.
Inventory dates for a specific computerBelirtilen bir bilgisayarda en son çalıştırılabilen tarih ve saat envanterini görüntüler.

Site – General

Aşağıdaki üç rapor Site – General kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
Computers in a specific siteBelirli bir sitede istemci bilgisayarların listesini görüntüler.
Site status for the hierarchySite sürümü ve site durumu bilgileriyle hiyerarşideki sitelerin listesini görüntüler.
Status of Configuration Manager update within hierarchyHiyerarşi için Configuration Manager site güncelleştirmeleri hakkındaki bilgileri görüntüler.

Site – Server information

Aşağıdaki bir rapor Site – Server kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
Site system roles and site system servers for a specific siteBelirli bir site için site sistem sunucusunun ve site sistem rollerinin listesini görüntüler.

Software – Companies and products

Aşağıdaki on beş rapor Software – Companies and Products kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
All inventoried products for a specific software companyBelirli bir yazılım şirketinin envanterindeki yazılım ürünlerinin ve sürümlerinin listesini görüntüler.
All software companiesBulunan tüm yazılım şirketlerinin listesini görüntüler.
All Windows appsYüklü Windows uygulamalarının bir özetini görüntüler. Aşağıdaki ölçütleri kullanarak arama yapılır:

 

uygulama adı, mimari veya yayımcı.

Computers with a specific productBelirli bir ürünün bulunduğu bilgisayarların listesini ve bu ürünün sürümlerini görüntüler.
Computers with a specific product name and versionÜrünün belirli bir sürümünün bulunduğu bilgisayarların listesini görüntüler.
Computers with specific software registered in Add Remove ProgramsProgramları Kaldır veya Programları ve Özellikleri Ekle’de kayıtlı belirtilen yazılıma sahip tüm bilgisayarların bir özetini görüntüler.
Count all inventoried products and versionsBulunan yazılım ürünlerinin ve sürümlerinin listesini ve her biri için yüklenmiş bilgisayar sayısını görüntüler.
Count inventoried products and versions for a specific productBelirli bir ürünün bulunan sürümlerinin listesini ve her biri yüklenen bilgisayar sayısını görüntüler.
Count of all instances of software registered with Add or Remove ProgramsBelirtilen koleksiyondaki bilgisayarlarda Programlar veya Programlar ve Özellikler Ekle veya Kaldır’a yüklenen ve kaydedilmiş tüm yazılım örneklerinin bir özetini görüntüler.
Count of instances of specific software registered with Add or Remove ProgramsProgramlar veya Programlar ve Özellikler Ekle veya Kaldır’da yüklü ve kayıtlı olarak belirtilen yazılım paketleri için örnek sayısını görüntüler.
Default Browser countsWindows varsayılanı olarak belirli bir web tarayıcısı olan istemcilerin sayısını gösterir.
Aşağıdaki BrowserProgID’ler referans olarak kullanılabilir :
-AppXq0fevzme2pys62n3e0fbqa7peapykr8v: Microsoft Edge
-IE.HTTP: Microsoft Internet Explorer
-ChromeHTML: Google Chrome
-OperaStable: Opera Software
-FirefoxURL-308046B0AF4A39CB: Mozilla Firefox
-Unknown: the client OS doesn’t support the query, the query hasn’t run, or a user hasn’t logged on
Installations of specified Windows appsBu rapor, belirli bir Windows uygulamasına sahip tüm bilgisayarları listeler.
Products on a specific computerBelirli bir bilgisayarda bulunan yazılım ürünlerinin ve üreticilerinin bir özetini görüntüler.
Software registered in Add Remove Programs on a specific computerProgramları Kaldır veya Programları ve Özellikleri Kaldır’da kayıtlı belirli bir bilgisayara yüklenen yazılımın bir özetini görüntüler.
Windows apps installed to the specified userBelirtilen kullanıcıya yüklenen tüm Windows uygulamalarını görüntüler

Software – Files

Aşağıdaki beş rapor SoftwareFiles kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
All inventoried files for a specific productBelirli bir yazılım ürünüyle ilişkili bulunan dosyaların bir özetini görüntüler.
All inventoried files on a specific computerBelirtilen bir bilgisayarda bulunan tüm dosyaların bir özetini görüntüler.
Compare software inventory on two computersBelirtilen iki bilgisayar için bildirilen yazılım stokları arasındaki farkları görüntüler.
Computers with a specific fileBelirli bir dosya adı için yazılım envanteri toplayan bilgisayarların listesini görüntüler. Bir bilgisayar dosyanın birden çok kopyasını içeriyorsa, listede birden fazla kez görünebilir.
Count computers with a specific file nameBelirli bir dosya için yazılım envanteri toplayan bilgisayar sayısını görüntüler.

Software distribution – Application monitoring

Aşağıdaki on rapor Software Distribution – Application Monitoring kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
All application deployments (advanced)Tüm uygulama dağıtımları için ayrıntılı özet bilgilerini görüntüler.
All application deployments (basic)Tüm uygulama dağıtımları için özet bilgileri görüntüler.
Application complianceBelirtilen koleksiyonda belirtilen uygulama için uyumluluk bilgilerini görüntüler.
Application deployments per assetBelirli bir aygıta veya kullanıcıya dağıtılan uygulamaları görüntüler.
Application infrastructure errorsUygulama altyapısı hatalarını görüntüler. Bu hatalar iç altyapı sorunlarını veya geçersiz gereksinim kurallarından kaynaklanan hataları içerir.
Application Usage Detailed StatusYüklü uygulamaların kullanım ayrıntılarını görüntüler.
Application Usage Summary StatusYüklü uygulamalar için bir kullanım özeti görüntüler.
iOS apps with failed deployments (app already installed)Seçili iOS uygulamasının uyumluluk bilgilerini görüntüler. Bir uygulama, mobil uygulama yönetimi politikasıyla da ilişkilendirilmiş ‘App Store’dan iOS için uygulama paketi’ olarak dağıtıldı. Bu rapor, kullanıcı tarafından el ile yüklendiği için uygulamanın yüklenemediği kullanıcıları ve aygıtları görüntülemek için kullanılır.
Task sequence deployments containing applicationBelirli bir uygulamayı yükleyen görev sırası dağıtımlarını görüntüler.
User Requests for Android ApplicationAndroid uygulaması yüklemek isteyen kullanıcıları görüntüler.

Software distribution – Collections

Aşağıdaki üç rapor Software Distribution – Collections kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
All collectionsHiyerarşideki tüm koleksiyonları görüntüler.
All resources in a specific collectionBelirtilen koleksiyondaki tüm kaynakları görüntüler.
Maintenance windows available to a specified clientBelirtilen istemci için geçerli olan tüm bakım pencerelerini görüntüler.

Software distribution – Content

Aşağıdaki on altı rapor Software Distribution – Content kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
All active content distributionsİçeriğin şu anda yüklü olduğu veya kaldırıldığı tüm dağıtım noktalarını görüntüler.
All contentTüm bir sitedeki uygulamaları ve paketleri görüntüler.
All content on a specific distribution pointŞu anda belirli bir dağıtım noktasına yüklenen tüm içeriği görüntüler.
All distribution pointsHer sitenin dağıtım noktaları hakkındaki bilgileri görüntüler.
All status messages for a specific package on a specific distribution pointBelirtilen bir paketin tüm durum iletilerini belirli bir dağıtım noktasında görüntüler.
Application content distribution statusUygulama içeriğinin dağıtım durumuyla ilgili bilgileri görüntüler.
Applications targeted to distribution point groupBelirli bir dağıtım noktası grubuna dağıtılan uygulama içeriğiyle ilgili bilgileri görüntüler.
Applications that are out of synchronization on a specified distribution point groupİlişkili içerik dosyalarının belirtilen dağıtım noktası grubundaki en son sürümle güncelleştirilemeyen uygulamaları görüntüler.
Distribution point groupBelirtilen dağıtım noktası grubu hakkındaki bilgileri görüntüler.
Distribution point usage summaryHer dağıtım noktası için dağıtım noktası kullanım özetini görüntüler.
Distribution status of specified packageHer dağıtım noktasında belirtilen paket içeriğinin dağıtım durumunu görüntüler.
Packages targeted to distribution point groupBelirli bir dağıtım noktası grubunu hedefleyen paketler hakkındaki bilgileri görüntüler.
Packages that are out of synchronization on a specified distribution point groupİlişkili içerik dosyalarının belirtilen dağıtım noktası grubundaki en son sürümle güncelleştirilmemiş paketleri görüntüler.
Peer cache source content rejectionBoundary group başına eş önbelleği kaynağı red sayısını görüntüler.
Peer cache source content rejection by conditionBir koşula göre içeriğe hizmet etmeyi reddeden eş önbelleği kaynaklarını görüntüler.
Peer cache source content rejection detailsBir eş kaynağı tarafından reddedilen içeriğin adını görüntüler.

Software distribution – Package and program deployment

Aşağıdaki beş rapor Software Distribution – Package and Program Deployment kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
All deployments for a specified package and programBelirli bir paket ve programın tüm dağıtımları hakkındaki bilgileri görüntüler.
All package and program deploymentsBu sitede tüm paket ve program dağıtımlarını görüntüler.
All package and program deployments to a specified collectionBelirtilen koleksiyondaki tüm paket ve program dağıtımlarını görüntüler.
All package and program deployments to a specified computerBelirli bir bilgisayar için geçerli olan tüm paket ve program dağıtımlarını görüntüler.
All package and program deployments to a specified userBelirtilen kullanıcıya gönderilen tüm paket ve program dağıtımlarını belirli bir kullanıcıya görüntüler.

Software distribution – Package and program deployment status

Aşağıdaki beş rapor Software Distribution – Package and Program Deployment Status kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
All system resource package and program deployments with statusSitenin tüm paket ve program dağıtımlarını her dağıtımın özet durumuyla görüntüler.
All system resources for a specified package and program deployment in a specified stateBelirli bir paket ve program dağıtımı için belirtilen durumda olan kaynakların listesini görüntüler.
Chart – Hourly package and program deployment completion statusPaketi başarıyla yükleyen bilgisayarların yüzdesini görüntüler. Bir yönetici paket ve program dağıtımını oluşturduğunda, liste her saat için düzenlenir. Paket ve program dağıtımının ortalama süresini izlemek için kullanılabilir.
Package and program deployment status for a specified client and deploymentBelirli bir bilgisayar ve paket ve program dağıtımı için bildirilen durum iletilerini görüntüler.
Status of a specified package and program deploymentBelirtilen paket ve program dağıtımının durum özetini görüntüler.

Software metering

Aşağıdaki on üç rapor Software Metering kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
All software metering rules applied to this siteSitedeki tüm yazılım ölçüm kurallarının listesini görüntüler.
Computers that have a metered program installed but haven’t run the program since a specified dateBelirtilen ölçülü uygulamaya sahip tüm bilgisayarları görüntüler, ancak belirtilen tarihten itibaren programı çalıştırma bilgisi yoktur.
Computers that have run a specific metered software programBelirtilen ay ve yıl içinde belirtilen yazılım ölçüm kuralıyla eşleşen programları çalıştıran bilgisayarların listesini görüntüler.
Concurrent usage for all metered software programsBelirtilen ay ve yıl boyunca her ölçülü yazılım programını aynı anda çalıştıran maksimum kullanıcı sayısını görüntüler.
Concurrent usage trend analysis of a specific metered software programGeçen yıl için her ay boyunca belirtilen ölçülü yazılım programını aynı anda çalıştıran maksimum kullanıcı sayısını görüntüler.
Install base for all metered software programsYazılım envanteri tarafından bildirilen yüklü yazılım programları olan bilgisayarların sayısını görüntüler. Bu rapor, bilgisayarın yazılım envanterini toplamasını gerektirir.
Software metering summarization progressSite sunucusunda en son özetlenen ölçüm verilerinin işlendiği zamanı görüntüler. Yazılım ölçüm raporları yalnızca bu tarihlerden önce işlenen ölçüm verilerini yansıtır.
Time of day usage summary for a specific metered software programBelirli bir programın son 90 gün boyunca saat ve gün olarak ayrılmış ortalama kullanım sayısını görüntüler.
Total usage for all metered software programsBelirtilen ay ve yıl içinde programları çalıştıran kullanıcı sayısını görüntüler ve bu her yazılım ölçüm kuralıyla eşleşir. Bu kurallar yerel olarak yüklenen yazılımlar veya Terminal Hizmetleri’nin kullanımı içindir.
Total usage for all metered software programs on Windows Terminal ServersTerminal Hizmetlerini kullanarak belirtilen ay ve yıl içinde her yazılım ölçüm kuralıyla eşleşen programları çalıştıran kullanıcı sayısını görüntüler.
Total usage trend analysis for a specific metered software programGeçen yıl için her ay boyunca programları çalıştıran kullanıcı sayısını görüntüler ve bu da belirtilen yazılım ölçüm kuralıyla eşleşir. Bu kurallar yerel olarak yüklenen yazılımlar veya Terminal Hizmetleri’nin kullanımı içindir.
Total usage trend analysis for a specific metered software program on Windows Terminal ServersGeçen yıl için her ay boyunca programları çalıştıran kullanıcı sayısını görüntüler ve bu da belirtilen yazılım ölçüm kuralıyla eşleşir. Bu kurallar Terminal Hizmetleri’nin kullanımı içindir.
Users that have run a specific metered software programBelirtilen ay ve yıl içinde programları çalıştıran ve belirtilen yazılım ölçüm kuralıyla eşleşen kullanıcıların listesini görüntüler.

Software updates – A Compliance

Aşağıdaki sekiz rapor Software Updates – A Compliance kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
Compliance 1 – Overall complianceBir yazılım güncelleştirme grubunun genel uyumluluk verilerini görüntüler.
Compliance 2 – Specific software updateBelirli bir yazılım güncelleştirmesinin uyumluluk verilerini görüntüler.
Compliance 3 – Update group (per update)Yazılım güncelleştirme grubunda tanımlanan yazılım güncelleştirmeleri için uyumluluk verilerini görüntüler.
Compliance 4 – Updates by vendor month yearBelirli bir ay ve yıl boyunca bir üretici tarafından yayımlanan yazılım güncelleştirmeleri için uyumluluk verilerini görüntüler.
Compliance 5 – Specific computerBu rapor, yazılım güncelleştirme uyumluluk verilerini belirli bir bilgisayar için döndürür. Döndürülen bilgi miktarını sınırlamak için üretici ve yazılım güncelleştirme sınıflandırması belirtilebilir.
Compliance 6 – Specific software update states (secondary)Belirtilen yazılım güncelleştirmesi için her uyumluluk durumundaki bilgisayarların sayısını ve yüzdesini görüntüler.
Compliance 7 – Computers in a specific compliance state for an update group (secondary)Bir yazılım güncelleştirme grubuna karşı belirli bir genel uyumluluk durumuna sahip bir koleksiyondaki tüm bilgisayarları görüntüler.
Compliance 8 – Computers in a specific compliance state for an update (secondary)Bir yazılım güncelleştirmesi için belirli bir uyumluluk durumu olan bir koleksiyondaki tüm bilgisayarları görüntüler.
Compliance 9 – Overall health and complianceBir yazılım güncelleştirme grubunun genel sistem durumu ve uyumluluk verilerini görüntüler. (sürüm 1806’dan itibaren)

Software updates – B Deployment management

Aşağıdaki sekiz rapor Software Updates – B Deployment kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
Management 1 – Deployments of an update groupBelirli bir yazılım güncelleştirme grubunda tanımlanan tüm yazılım güncelleştirmelerini içeren tüm dağıtımları görüntüler.
Management 2 – Updates required but not deployedİstemcilerin ihtiyaç duyduğu, ancak yöneticinin belirli bir koleksiyona dağıtmadığı üreticiye özgü tüm yazılım güncelleştirmelerini görüntüler.
Management 3 – Updates in a deploymentBelirli bir dağıtımda bulunan yazılım güncelleştirmelerini görüntüler.
Management 4 – Deployments that target a collectionBelirli bir koleksiyonu hedefleyen tüm yazılım güncelleştirme dağıtımlarını görüntüler.
Management 5 – Deployments that target a computerBelirli bir bilgisayara dağıtılan tüm yazılım güncelleştirme dağıtımlarını görüntüler.
Management 6 – Deployments that contain a specific updateBelirli bir yazılım güncelleştirmesini ve dağıtım için ilişkili hedef koleksiyonu içeren tüm dağıtımları görüntüler.
Management 7 – Updates in a deployment missing contentYazılım güncelleştirmelerini, ilişkili içeriğin tümüne sahip olmayan belirli bir dağıtımda görüntüler. Bu durum, istemcilerin güncelleştirmeyi yüklemesini engeller ve bu da dağıtımın %100 uyumluluğa ulaşmasını engeller.
Management 8 – Computers missing content (secondary)Belirtilen yazılım güncelleştirmesini gerektiren tüm bilgisayarları görüntüler, ancak ilişkili içerik henüz bir dağıtım noktasına dağıtılmamıştır.

Software updates – C Deployment states

Aşağıdaki altı rapor Software Updates – C Deployment States kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
States 1 – Enforcement states for a deploymentGenellikle dağıtım değerlendirmesinin ikinci aşaması olan belirli bir yazılım güncelleştirme dağıtımı için zorlama durumlarını görüntüler.
States 2 – Evaluation states for a deploymentGenellikle dağıtım değerlendirmesinin ilk aşaması olan belirli bir yazılım güncelleştirme dağıtımı için değerlendirme durumunu görüntüler.
States 3 – States for a deployment and computerBelirtilen bir bilgisayar için belirtilen dağıtımdaki tüm yazılım güncelleştirmelerinin durumlarını görüntüler.
States 4 – Computers in a specific state for a deployment (secondary)Yazılım güncelleştirme dağıtımı için belirli bir durumda olan tüm bilgisayarları görüntüler.
States 5 – States for an update in a deployment (secondary)Belirli bir dağıtım tarafından hedeflenen belirli bir yazılım güncelleştirmesi için durumların bir özetini görüntüler.
States 6 – Computers in a specific enforcement state for an update (secondary)Belirli bir yazılım güncelleştirmesi için belirli bir zorlama durumunda olan tüm bilgisayarları görüntüler.

Software updates – D Scan

Aşağıdaki dört rapor Software Updates – D Scan kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
Scan 1 – Last scan states by collectionHer uyumluluk teşhir durumundaki bilgisayar sayısını görüntülemek için bir koleksiyon belirtilir. İstemciler son uyumluluk sırası durumunu döndürürler.
Scan 2 – Last scan states by siteHer uyumluluk teşhir durumunda bilgisayar sayısını görüntülemek için bir site belirtilir. İstemciler son uyumluluk sırası durumunu döndürürler.
Scan 3 – Clients of a collection reporting a specific state (secondary)Son uyumluluk taraması sırasında belirli bir koleksiyon için tüm bilgisayarları ve belirli bir uyumluluk durumunu görüntüler.
Scan 4 – Clients of a site reporting a specific state (secondary)Belirli bir uyumluluk teşhir durumu ile tüm bilgisayarları görüntülemek için bir site belirtilir. İstemciler son uyumluluk sırasındaki durumu döndürür.

Software updates – E Troubleshooting

Aşağıdaki dört rapor Software Updates – E Troubleshooting kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
Troubleshooting 1 – Scan errorsSitede tarama hataları ve her hatayla karşılaşan bilgisayarların sayısını görüntüler.
Troubleshooting 2 – Deployment errorsSitede dağıtım hatalarını ve her hatayla karşılaşan bilgisayarların sayısını görüntüler.
Troubleshooting 3 – Computers failing with a specific scan error (secondary)Belirtilen bir hata nedeniyle taramada başarısız olan bilgisayarların listesini görüntüler.
Troubleshooting 4 – Computers failing with a specific deployment error (secondary)Belirtilen bir hata nedeniyle güncelleştirme dağıtımının başarısız olduğu bilgisayarların listesini görüntüler.

State migration

Aşağıdaki üç rapor State Migration kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
State migration information for a specific source computerBelirtilen bir bilgisayar için durum geçiş bilgilerini görüntüler.
State migration information for a specific state migration pointBelirtilen durum geçiş noktası için durum geçiş bilgilerini görüntüler.
State migration points for a specific siteBelirli bir site için durum geçiş noktalarını görüntüler.

Status messages

Aşağıdaki on iki rapor Status Messages kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
All messages for a specific message IDBelirtilen ileti kimliğine sahip durum iletilerinin listesini görüntüler.
Clients reporting errors in the last 12 hours for a specific siteSon 12 saat içinde hataları bildiren bilgisayarların ve bileşenlerin listesini ve bildirilen hata sayısını görüntüler.
Component messages for the last 12 hoursBelirli bir site kodu, bilgisayar ve bileşen için son 12 saate ait bileşen iletilerinin listesini görüntüler.
Component messages for the last hourBelirli bir sitede belirtilen bir bilgisayarda belirli bir bileşen tarafından son saat içinde oluşturulan durum iletilerinin listesini görüntüler.
Count component messages for the last hour for a specific siteBelirli bir sitede son bir saat içinde bildirilen bileşen ve önem derecesine göre durum iletilerinin sayısını görüntüler.
Count errors in the last 12 hoursSon 12 saat içinde sunucu bileşeni hata durum iletilerinin sayısını görüntüler.
Fatal errors (by component)Bileşene göre önemli hataları bildiren bilgisayarların listesini görüntüler.
Fatal errors (by computer name)Bilgisayar adına göre önemli hataları bildiren bilgisayarların listesini görüntüler.
Last 1000 messages for a specific computer (Errors and Warnings)Belirli bir bilgisayar için son 1000 hata ve uyarı bileşeni durum iletilerinin bir özetini görüntüler.
Last 1000 messages for a specific computer (Errors Warnings and Information)Belirli bir bilgisayar için son 1000 hata, uyarı ve bilgi bileşeni durum iletilerinin bir özetini görüntüler.
Last 1000 messages for a specific computer (Errors)Belirli bir bilgisayar için son 1000 hata sunucusu bileşeni durum iletilerinin bir özetini görüntüler.
Last 1000 messages for a specific server componentBelirli bir sunucu bileşeni için en son 1000 durum iletisinin bir özetini görüntüler.

Status messages – Audit

Aşağıdaki üç rapor Status Messages – Audit kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
All audit messages for a specific userBelirtilen bir kullanıcı için tüm denetim durumu iletilerinin bir özetini görüntüler. Denetim iletileri, Configuration Manager konsolunda Configuration Manager’da nesnelerin eklenmesini, değiştirilmesini veya silindiğini açıklayan eylemleri görüntüler.
Remote Control – All computers remote controlled by a specific userİstemci bilgisayarların belirli bir kullanıcı tarafından uzaktan kontrol edileni gösteren durum iletilerinin bir özetini görüntüler.
Remote Control – All remote control informationİstemci bilgisayarların uzaktan denetimiyle ilgili durum iletilerinin bir özetini görüntüler.

Task sequence – Deployment status

Aşağıdaki on bir rapor Task Sequence – Deployment Status kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
All system resources for a task sequence deployment in a specific stateBelirtilen görev sırası dağıtımı için belirli bir dağıtım durumunda olan hedef bilgisayarların listesini görüntüler.
All system resources for a task sequence deployment that is in a specific state and that is available to unknown computersBelirtilen dağıtım durumunda olan belirtilen görev sırası dağıtımı için hedef bilgisayarların listesini görüntüler.
Count of system resources that have task sequence deployments assigned but not yet runGörev sıralarını kabul eden ancak görev sırasını çalıştırmamış bilgisayar sayısını görüntüler.
History of a task sequence deployment on a computerBelirtilen hedef bilgisayarda belirtilen görev sırası dağıtımının her adımının durumunu görüntüler. Kayıt döndürülmezse, görev sırası bilgisayarda başlatılmamıştır.
List of computers that exceeded a specific length of time to run a task sequence deploymentGörev sırasını çalıştırmak için belirtilen süreyi aşan hedef bilgisayarların listesini görüntüler.
Run time for a specific task sequence deployment on a specific destination computerBelirli bir bilgisayarda belirli bir görev sırasını başarıyla tamamlamak için gereken toplam süreyi görüntüler.
Run time for each step of a task sequence deployment on a specific destination computerBelirtilen hedef bilgisayarda belirtilen görev sırası dağıtımının her adımını tamamlamak için geçen süreyi görüntüler.
Status of a specific task sequence deployment for a specific computerBelirtilen bir bilgisayarda belirtilen görev sırası dağıtımının durum özetini görüntüler.
Status of a task sequence deployment on an unknown destination computerBelirtilen bilinmeyen hedef bilgisayarda belirtilen görev sırası dağıtımının durumunu görüntüler.
Status summary of a specific task sequence deploymentDağıtım tarafından hedeflenen tüm kaynakların durum özetini görüntüler.
Status summary of a specific task sequence deployment available to unknown computersBilinmeyen bilgisayarlar içeren bir koleksiyon için kullanılabilen belirtilen dağıtım tarafından hedeflenen tüm kaynakların durum özetini görüntüler.

Task sequence – Deployments

Aşağıdaki on bir rapor Task Sequence – Deployments kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
All system resources currently in a specific group or phase of a specific task sequence deploymentBelirli bir grupta veya belirli bir görev sırası dağıtımı aşamasında anlık çalışan bilgisayarların listesini görüntüler.
All system resources where a task sequence deployment failed within a specific group or phaseBelirtilen görev sırası dağıtımının belirtilen bir grup/aşamasında başarısız olan bilgisayarların listesini görüntüler.
All task sequence deploymentsGeçerli siteden başlatılan tüm görev sırası dağıtımlarının ayrıntılarını görüntüler.
All task sequence deployments available to unknown computersSiteden başlatılan ve bilinmeyen bilgisayarlar içeren koleksiyonlara dağıtılan tüm görev sırası dağıtımlarının ayrıntılarını görüntüler.
Count of failures in each phase or group of a specific task sequenceBelirtilen görev sırasının her aşamasındaki veya grubundaki hata sayısını görüntüler.
Count of failures in each phase or group of a specific task sequence deploymentBelirtilen görev sırası dağıtımının her aşamasındaki veya grubundaki hata sayısını görüntüler.
Deployment status of all task sequence deploymentsTüm görev sırası dağıtımlarının genel ilerlemesini görüntüler.
Progress of a running task sequenceBelirtilen görev sırasının ilerlemesini görüntüler.
Progress of a running task sequence deploymentBelirtilen görev sırası dağıtımı için özet bilgilerini görüntüler.
Progress of all deployments for a specific task sequenceBelirtilen görev dizisi için tüm dağıtımların ilerlemesini görüntüler.
Summary report for a task sequence deploymentBelirtilen görev sırası dağıtımı için özet bilgilerini görüntüler.

Task sequence – Progress

Aşağıdaki beş rapor Task Sequence – Progress kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
Chart – Weekly progress of a task sequenceDağıtım tarihinden başlayarak görev sırasının haftalık ilerlemesini görüntüler.
Progress of a task sequenceBelirtilen görev sırasının ilerlemesini görüntüler.
Progress of all task sequencesTüm görev dizilerinin ilerlemesinin bir özetini görüntüler.
Progress of task sequences for operating system deploymentsİşletim sistemlerini dağıtan tüm görev dizilerinin ilerlemesini görüntüler.
Status of all unknown computersGörev sırası dağıtımını çalıştırdıkları sırada bilinmeyen bilgisayarların listesini ve artık bilinen bilgisayarlar olup olmadıklarını görüntüler.

Task sequences – References

Aşağıdaki bir rapor Task Sequence – References kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
Content referenced by a specific task sequenceBelirtilen görev sırası tarafından başvurulan içeriği görüntüler.

User – Device affinity

Aşağıdaki iki rapor User – Device Affinity kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
Pending user device affinity associations by collectionBu rapor, bir koleksiyonun üyeleri için kullanım verilerine dayalı olarak bekleyen tüm kullanıcı aygıtı benzeşme atamalarını gösterir.
User device affinity associations per collectionBelirtilen koleksiyon için tüm kullanıcı aygıtı ilişkilendirmelerini görüntüler ve sonuçları koleksiyon türüne (örneğin, kullanıcı veya aygıt) göre gruplar.

User data and profiles health

Aşağıdaki dört rapor User Data and Profiles Health kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
Folder Redirection Health Report – DetailsBelirli bir kullanıcı için yeniden yönlendirilen klasörlerin her biri için klasör yeniden yönlendirmesinin sistem durumu ayrıntılarını görüntüler.
Roaming User Profiles Health Report – DetailsBelirli bir kullanıcı için dolaşımdaki kullanıcı profilinin sistem durumu ayrıntılarını görüntüler.
User Data and Profiles Health Report – DetailsKlasör yeniden yönlendirme veya dolaşım kullanıcı profilleri hata veya uyarı ayrıntılarını görüntüler. Bu rapor, özet raporun ayrıntıları hedefidir.
User Data and Profiles Health Report – SummaryKlasör yeniden yönlendirme ve dolaşım kullanıcı profilleri için sistem durumu durumlarının özetini görüntüler.

Users

Aşağıdaki üç rapor Users kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
Computers for a specific user nameBelirli bir kullanıcı tarafından kullanılan bilgisayarların listesini görüntüler.
Count users by domainHer etki alanında kullanıcı sayısını görüntüler.
Users in a specific domainBelirli bir etki alanında kullanıcıların ve bilgisayarlarının listesini görüntüler.

Virtual applications

Aşağıdaki yedi rapor Virtual Applications kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
App-V Virtual Environment ResultsBelirli bir koleksiyon için belirtilen durumda olan belirli bir sanal ortamla ilgili bilgileri görüntüler.
App-V Virtual Environment Results For AssetBelirli bir varlık için belirtilen sanal ortamla ilgili bilgileri görüntüler. Ayrıca, belirtilen sanal ortam için herhangi bir dağıtım türünü gösterir.
App-V Virtual Environment StatusBelirli bir koleksiyon için belirtilen sanal ortama ait uyumluluk bilgilerini görüntüler.
Computers with a specific virtual applicationUygulama Sanallaştırma Yönetim Sıralayıcısı kullanılarak oluşturulan belirtilen App-V uygulama kısayolu olan bilgisayarların bir özetini görüntüler.
Computers with a specific virtual application packageBelirtilen App-V uygulama paketine sahip bilgisayarların bir özetini görüntüler.
Count of all instances of virtual application packagesAlgılanan App-V uygulama paketlerinin sayısını görüntüler.
Count of all instances of virtual applicationsAlgılanan App-V uygulamalarının sayısını görüntüler.

Volume purchase programs – Apple

Aşağıdaki bir rapor Volume Purchase Programs – Apple kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
Apple Volume Purchase Program apps for iOS with license countsApple’ın Toplu Satın Alma Programı aracılığıyla lisanslı tüm iPhone, iPad ve iPod Touch uygulamalarını görüntüler. Bu rapor, satın alınan toplam lisansları ve uygulama başına tüketilen lisansları da içerir.

Vulnerability assessment

Aşağıdaki bir rapor Vulnerability Assessment kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
Vulnerability Assessment Overall ReportBelirli bir bilgisayarın güvenlik, yönetim ve uyumluluk açıklarını tanımlar

Wake On LAN

Aşağıdaki yedi rapor Wake On LAN kategorisinde listelenmiştir.

Rapor AdıAçıklama
All computers targeted for Wake On LAN activityLAN’da Uyandırma etkinliği için hedeflenen bilgisayarların listesini görüntülemek için dağıtım türünü belirtir.
All objects pending wake-up activityUyandırma için zamanlanan nesneleri görüntüler.
All sites that are enabled for Wake On LANLAN’da Uyandırma özelliği etkin olan hiyerarşideki tüm sitelerin listesini görüntüler.
Errors received while sending wake-up packets for a defined periodBelirli bir süre için bilgisayarlara uyandırma paketleri gönderirken alınan hataları görüntüler.
History of Wake On LAN activityBelirli bir dönemden bu yana gerçekleşen uyandırma etkinliğinin geçmişini görüntüler.
Wake-Up Proxy Deployment State DetailsBelirtilen koleksiyondaki her aygıt için Uyandırma Proxy’sinin dağıtım durumuyla ilgili bilgileri görüntüler.
Wake-Up Proxy Deployment State SummaryBelirli bir koleksiyon için uyandırma proxy’sinin dağıtım durumunun bir özetini görüntüler.

Faydalı olması dileğiyle…

Kaynak : Microsoft

Bir Cevap Yazın