Co-Management Workload Slider For Resource Access Policy Towards Configuration Manager Is No Longer Supported Uyarısı ve Çözümü

Bu makalemde SCCM sürüm yükseltme işlemlerinde karşılaşılan “Co-Management Workload Slider For Resource Access Policy Towards Configuration Manager Is No Longer Supported” uyarısı ve çözümünden bahsedeceğim.

Bilindiği gibi SCCM Güncelleştirmesi işlemine başlamadan önce öngereksinimlerin kontrolü (Prerequisites Check) işlemi yapılır. Bu işlem esnasında öngereksinim kontrolü yapılırken “Prerequisite check passed with warnings” uyarısı ile karşılaşılabilir.

Öngereksinimlerin kontrolü esnasında karşılaşılan uyarının kontrolü için

Monitoring -> Updates and Servicing Status -> Yükseltme yapılacak sürüme (Örnekte Configuration Manager 2111) sağ tık -> Show Status tıklanır.

Prerequisite Check bölümüne tıklandığında “Co-Management Workload Slider For Resource Access Policy Towards Configuration Manager Is No Longer Supported” uyarısı ile karşılaşıldıysa OK ile ilgili pencere kapatılır.

Eğer SCCM ile Cloud Attach özelliği kullanılarak Intune bağlantısı yapılmamışsa bu uyarı dikkate alınmadan sürüm yükseltme işlemi başlatılabilir.

Eğer SCCM ile Cloud Attach özelliği kullanılarak Intune bağlantısı yapılmışsa

Administration -> Cloud Attach seçilir ve yapılan bağlatıya sağ tıklanıp Properties seçilir. Workloads sekmesinden Resource access policies bölümündeki ayar sağa kaydırılarak Intune’a getirilir ve OK ile işlem tamamlanır.

Öngereksinimlerin kontrolü için Administration -> Updates and Servicing -> Yükseltme yapılacak sürüme (Örnekte Configuration manager 2111) sağ tık -> Run Prerequisite Check seçilir.

Öngereksinim kontrolü işlemi tamamlandıktan sonra Prerequisite check passed ifadesi görüntülenir.

Öngereksinimlerin kontrolünün sorunsuz olduğunun gözlenmesi için

Monitoring -> Updates and Servicing Status -> Yükseltme yapılacak sürüme (Örnekte Configuration Manager 2111) sağ tık -> Show Status tıklanır.

Öngereksinim kontrolünün sorunsuz şekilde tamamlandığı görülür.

Böylece SCCM sürüm yükseltme işlemlerinde karşılaşılan “Co-Management Workload Slider For Resource Access Policy Towards Configuration Manager Is No Longer Supported” uyarısı ortadan kalkmış olur ve yükseltme işlemine devam edilebilir.

Faydalı olması dileğiyle…

Bir Cevap Yazın