Check if the site uses the Asset Intelligence sync point role Uyarısı ve Çözümü

Bu makalemde SCCM sürüm yükseltme işlemlerinde karşılaşılan “Check if the site uses the Asset Intelligence sync point role” uyarısı ve çözümünden bahsedeceğim.

Bilindiği gibi SCCM Güncelleştirmesi işlemine başlamadan önce öngereksinimlerin kontrolü (Prerequisites Check) işlemi yapılır. Bu işlem esnasında öngereksinim kontrolü yapılırken “Prerequisite check passed with warnings” uyarısı ile karşılaşılabilir.

Öngereksinimlerin kontrolü esnasında karşılaşılan uyarının kontrolü için

Monitoring -> Updates and Servicing Status -> Yükseltme yapılacak sürüme (Örnekte Configuration Manager 2203) sağ tık -> Show Status tıklanır.

Prerequisite Check bölümüne tıklandığında “Check if the site uses the Asset Intelligence sync point role” uyarısı ile karşılaşıldıysa açıklama bölümünde Asset Intelligence Sync Point rolünün ileriki sürümlerde kullanılmayacağı ve sunucuda bulunduğu için kaldırılması gerektiği belirtilmiştir. OK ile ilgili pencere kapatılır.

Administration -> Site Configuration -> Site and System Roles -> Site Sunucusu seçilir ve Site System Roles bölümünden Asset Intelligence Synchronization Point rolü sağ tıklanıp Remove Role seçilir.

Gelen uyarıda ilgili rolü neden kullanıldığını ve kaldırılması için onay sorulur. Yes ile onay verilir ve ilgili rol kaldırılmış olur.

SCCM konsolunda

Assets and Compliance -> Asset Intelligence bölümünde Asset intelligence synchronization point status bölümünde Not Installed olarak rolün kurulu olmadığı görülmektedir.

Böylece SCCM sürüm yükseltme işlemlerinde karşılaşılan “Check if the site uses the Asset Intelligence sync point role” uyarısı ortadan kalkmış olur ve yükseltme işlemine devam edilebilir.

Faydalı olması dileğiyle…

Bir Cevap Yazın