Enable Site System Roles For HTTP or Enchanged HTTP Uyarısı ve Çözümü

Bu makalemde SCCM sürüm yükseltme işlemlerinde karşılaşılan “Enable site system roles for HTTP or Enchanged HTTP” uyarısı ve çözümünden bahsedeceğim.

Bilindiği gibi SCCM Güncelleştirmesi işlemine başlamadan önce öngereksinimlerin kontrolü (Prerequisites Check) işlemi yapılır. Bu işlem esnasında öngereksinim kontrolü yapılırken “Prerequisite check passed with warnings” uyarısı ile karşılaşılabilir.

Öngereksinimlerin kontrolü esnasında karşılaşılan uyarının kontrolü için

Monitoring -> Updates and Servicing Status -> Yükseltme yapılacak sürüme (Örnekte Configuration Manager 2103) sağ tık -> Show Status tıklanır.

Prerequisite Check bölümüne tıklandığında “Enable site system roles for HTTP or Enchanged HTTP” uyarısı ile karşılaşıldıysa OK ile ilgili pencere kapatılır.

Administration -> Sites seçilir ve site’a sağ tıklanıp Properties seçilir.

Açılan pencerede Communication Security seçilir ve “Use Configuration Manager-generated certificates for HTTP Site Systems” işaretlenerek HTTP Site sistemleri için Configuration Manager tarafından oluşturulan sertifikanın kullanması sağlanır. OK ile bitirilir.

Öngereksinimlerin kontrolü için Administration -> Updates and Servicing -> Yükseltme yapılacak sürüme (Örnekte Configuration manager 2103) sağ tık -> Run Prerequisite Check seçilir.

Öngereksinim kontrolü işlemi tamamlandıktan sonra Prerequisite check passed ifadesi görüntülenir.

Öngereksinimlerin kontrolünün sorunsuz olduğunun gözlenmesi için

Monitoring -> Updates and Servicing Status -> Yükseltme yapılacak sürüme (Örnekte Configuration Manager 2103) sağ tık -> Show Status tıklanır.

Öngereksinim kontrolünün sorunsuz şekilde tamamlandığı görülür.

Böylece SCCM sürüm yükseltme işlemlerinde karşılaşılan “Enable site system roles for HTTP or Enchanged HTTP” uyarısı ortadan kalkmış olur ve yükseltme işlemine devam edilebilir.

Faydalı olması dileğiyle…

Bir Cevap Yazın